Tisztelt Munkáltató!
Rengeteg szempont határozza meg, hogy egy munkavállaló teljesítménye legjavát nyújtsa, hogy motivált legyen, elkötelezett a cége iránt, illetve megfelelő munkahelyi légkörben végezze feladatait.
Ezek közé tartozik, hogy a dolgozó értékesnek és elfogadottnak érezze magát a munkahelyén, ne legyen kitéve hátrányos megkülönböztetésnek neme, bőrszíne, etnikai vagy vallási hovatartozása, politikai nézetei, szexuális orientációja, vagy nemi identitása miatt.
2010-ben a Háttér és a Magyar Tudományos Akadémia átfogó kutatást végzett az LMBT (Leszbikus Meleg Biszexuális és Transznemű) emberek helyzetéről Magyarországon. A foglalkoztatási és munkahelyi hátrányos megkülönböztetést vizsgáló kérdésekre 2110 válaszadó felelt.
A kutatásból kiderült, hogy az LMBT embereket gyakran éri hátrányos megkülönböztetés a foglalkoztatás területén; gyakoriak a munkahelyi zaklatások, a szóbeli sértegetés, a kiközösítés, illetve az elbocsátás, és az ezektől való félelem miatt a legtöbb LMBT ember nem beszél nyíltan a szexuális irányultságáról vagy nemi identitásáról a munkahelyén.